آموزشی

سنگ آمیتیست

تعدادی سنگ آمیتیست در ظرف

سنگ آمیتیست محبوب‌ترین نوع کریستال کوارتز است که قوی‌ترین و محافظ‌ترین سنگ به حساب می‌آید. این سنگ، یک سنگ بنفش قیمتی است که اغلب در جواهرات و برای اهداف درمانی استفاده می‌شود. در طول اعصار به دلیل رنگ‌های خیره کننده و توانایی در تحریک ذهن و احساسات مورد توجه بوده است. در دنیای امروز، آمیتیست به عنوان یک کریستال نیمه قیمتی در نظر گرفته می‌شود. اما در زمان‌های قدیم، یک سنگ بسیار گرانبها بود. زیبایی آمیتیست چه در حالت طبیعی خود باشد؛ چه برش خورده باشد و چه صیقل داده شده، برای زیورآلات زنانه بسیار چشمگیر است. در این مطلب قصد داریم توضیح دهیم که سنگ آمیتیست چیست؟

معنی آمیتیست

کریستال‌های چشم نواز آمیتیست دارای تاریخچه طولانی معانی و ویژگی‌هایی مثبت هستند. زیرا آن‌ها به عنوان ناب‌ترین آرزوهای نوع بشر شناخته شده اند. سنگ آمیتیست نام خود را از کلمه یونانی ametusthos گرفته است که به معنای “مست نشده” است. قرن‌ها تصور می‌شد که آمیتیست در پیشگیری از مستی و زیاده‌روی مفید است، به همین دلیل است که یونانیان باستان آمیتیست را استفاده می‌کردند و ظروف نوشیدنی را از آن می‌ساختند. معنی آمیتیست در طول اعصار و فرهنگ‌ها متفاوت بوده است و به همین دلیل است که معنی فنگ شویی کریستال آمیتیست متفاوت است و بر افزایش ثروت متمرکز است. همچنین در چین باستان به عنوان ابزاری قدرتمند برای پاکسازی انرژی منفی و دور کردن خطرات زندگی روزمره استفاده می‌شد.

تاریخچه آمیتیست

در دوره رنسانس، سنگ آمیتیس به طور گسترده ای با نمادهای حیوانی حک شده بود که به معنای حفاظت و امنیت بود. با وجود این واقعیت که قدرتمندترین پادشاهان از بلورهای آمیتیست به عنوان نماد سلطنت استفاده می‌کردند، این نماد فروتنی است.سنگ آمیتیست در دوران باستان نیز به دلیل اعتقاد به ماهیت قدرتمند و محافظ آن توسط سربازان در جنگ‌ها استفاده می‌شد. تصور می‌شد که آمیتیست افکار شیطانی را کنترل می‌کند، به هوشیاری کمک می‌کند و به کنترل کلی افکار و ذهن کمک می‌کند. مصریان باستان معنای دیگری به کریستال‌ها می‌دادند و جواهراتی را با سنگ آمیتیست می‌ساختند و استفاده می‌کردند تا از احساس گناه و ترس دور شوند و همچنین از خود در برابر جادوگری محافظت کنند. نمونه‌هایی از سنگ آمیتیست وجود دارد که در مصر در 4000 سال قبل از میلاد استفاده می‌شد.

آمیتیست در دستان یک خانم

در حالی که یونانی‌ها به ویژگی‌های شفابخش آمیتیست اعتقاد داشتند، آنها تنها کشور اروپایی نبودند که این کار را انجام دادند. بسیاری از فرهنگ‌ها در سراسر جهان به سمت جادوی این گوهر مسحور کننده و عرفانی جذب شدند. خواه این ارتباط با معنویت یا تبار سلطنتی باشد، آمیتیست‌ها در فرهنگ عامه، دین و تاریخ خود را حفظ کرده اند. اگر شما هم برایتان سوال پیش آمده که سنگ آمیتیست برای چه ماهی است؟ در پاسخ می‌توان گفت سنگ ماه فوریه و همچنین سنگی برای ششمین سالگرد ازدواج است.

خواص سنگ آمیتیست و فواید شفابخش آن

آمیتیست سنگی قدرتمند و محافظ است که دارای طیف وسیعی از فواید است. برخی از خواص سنگ آمیتیست به شرح زیر است:

آرام بخش طبیعی

سنگ آمیتیست فرد را از استرس و فشار می‌رهاند، تحریک پذیری را آرام و نوسانات خلقی را متعادل می‌کند. همچنین خشم، عصبانیت، ترس و اضطراب را از بین می‌برد.

پیشنهاد ما به شما  راز خوشتیپی با اکسسوری استیل

فعال سازی آگااهی معنوی

این سنگ قیمتی دارای قدرت شفابخش و پاکسازی فوق العاده ای است. این کار را با باز کردن شهود و افزایش توانایی‌های روانی یک فرد انجام می‌دهد.

افزایش هوشیاری

در مواردی مانند مصرف بیش از حد الکل یا زیاده روی در فعالیت‌های دیگر که ممکن است منجر به اعتیاد شود، آمیتیست هوشیاری ذهن را با ایجاد یک اثر آرام بخش برای ذهن و تحریک بدن انجام می‌دهد و از این رو افراد را متمرکز نگه می‌دارد و از وقوع اتفاقات در محیط اطراف خود آگاه می‌سازد.

تسکین بی خوابی

با استفاده از سنگ آمیتیست، می‌توانید از خواب راحت در شب مطمئن باشید. بیشتر به یادآوری و درک رویاها کمک می‌کند.

تولید هورمون

آمیتیست نقش بسیار مهمی در متابولیسم عمومی ایفا می‌کند، به ویژه با کمک به تولید فعال هورمون‌ها برای استفاده در بدن، تعادل را در سیستم غدد درون ریز ایجاد می‌کند.

تقویت سیستم ایمنی

سنگ آمیتیست به بدن در مبارزه و از بین بردن بیماری‌ها کمک می‌کند. همچنین این سنگ به تصفیه خون کمک می‌کند و در نتیجه درد یا استرس جسمی، عاطفی و روانی را کاهش می‌دهد. آمیتیست برای افرادی که از بیماری‌های ریه و مجاری تنفسی، بیماری‌های پوستی، اختلالات سلولی و بیماری‌های دستگاه گوارش رنج می‌برند مفید است.

محافظت در برابر حملات روانی

با استفاده از دستبند سنگ و مهره نقره زنانه کریستال آمیتیست محافظ، فرد در برابر انواع رنج‌ها از جمله تهاجم معنوی محافظت می‌شود.

فواید سنگ آمیتیست

در ادامه برخی از فواید سنگ آمیتیست را برای شما شرح داده‌ایم. اما این فواید تا حدی زیاد بوده که حتی اگر قیمت سنگ آمیتیست بالا باشد؛ می‌ارزد.

کنترل احساسات و شفای عاطفی

آمیتیست می‌تواند از نظر عاطفی به افراد کمک کند، به ویژه آنهایی که عزادار هستند. این کریستال می‌تواند به فرد کمک کند تا با تجربیات دردناک و ضررهای شخصی مقابله کند. با ایجاد ثبات عاطفی و قدرت درونی فرد را تقویت می‌کند. استفاده از آمیتیست می‌تواند جنبه‌های عاطفی، فیزیکی و ذهنی فرد را به هم مرتبط کند. این سنگ از نظر تعادل عاطفی قوی‌ترین سنگ محسوب می‌شود، زیرا احساسات فرد را متمرکز می‌کند و به افراد توانایی مقابله با اوج گرفتن و پایین‌ آمدن احساسات را می‌دهد. همچنین برای افرادی که اضطراب، ترس، اندوه از دست دادن و خشم را تجربه می‌کنند، مفید است. جدای از آن، سنگ آمیتیست همچنین می‌تواند‌هاله فرد را پاکسازی کند و در عین حال چاکرای تاج و گلو را تحریک کند. به همین دلیل، استفاده از جواهرات با این سنگ مانند گردنبند توصیه می‌شود.

ذهن

آمیتیست با تسکین استرس، تحریک ایده‌های جدید و افزایش توانایی‌های روانی تأثیر مثبتی بر ذهن افراد می‌گذارد. این سنگ به شما کمک می‌کند تا با مشکلات کنار بیایید و در مواجهه با هرج و مرج خود را آرام کنید. کسانی که دچار اضطراب و کابوس می‌شوند نیز می‌توانند از این سنگ بهره مند شوند. وقتی این کریستال با میانجیگری همراه شود، می‌تواند به فرد در ایجاد درک عمیق تر از چیزها و در یافتن آرامش کمک کند. حل مشکلات نیز آسان تر خواهد بود زیرا ممکن است در تصمیم گیری و دستیابی به راه حل‌های بهتر برای چالش‌های زندگی کمک کند.همچنین سنگ آمیتیست با کمک ارتعاشات و انرژی بیرونی خود می‌تواند کابوس‌ها را کاهش دهد، توانایی‌های روانی را تقویت کند، بینش‌های معنوی را القا کند و افکار منفی را به افکار مثبت تبدیل کند.

بدن

بسیاری بر این باورند که آمیتیست می‌تواند اندام‌های بدن و سیستم گردش خون را پاکسازی کند. حتی به عنوان یک پاک کننده خون در حالی که فشار خون بالا را کاهش می‌دهد و انسداد را از بین می‌برد، برچسب زده شده است. افرادی که از سردرد تنشی رنج می‌برند ممکن است با این کریستال تسکین پیدا کنند زیرا به رها شدن تنش کمک می‌کند. همچنین ممکن است بی خوابی، بیماری‌های مغز و سر را درمان کند، اختلالات شنوایی را درمان می‌کند، استرس روانی را تسکین می‌دهد و استرس ژئوپاتیک را مسدود می‌کند. همچنین می‌تواند به جلوگیری از مستی و اعتیاد به مواد مخدر، غذا و رابطه جنسی کمک کند.

پیشنهاد ما به شما  عیار نقره 925 چیست؟

تعدادی گردنبند با سنگ آمیتیست

سنگ آمیتیست همچنین می‌تواند برای پوست مفید باشد زیرا خارش و آفتاب سوختگی را آرام می‌کند. باعث افزایش تولید هورمون، تقویت سیستم ایمنی، کاهش کبودی، جراحات و تورم می‌شود. بیماری‌های ریه، مجاری تنفسی و عفونت دستگاه گوارش را درمان می‌کند. این سنگ می‌تواند برای روده‌ها مفید باشد زیرا می‌تواند به تنظیم فلور و از بین بردن انگل‌ها کمک کند. بنابراین با خرید انگشتر زنانه که آمیتیست دارد؛ می‌توانید وضعیت روحی و جسمی خود را بهبود ببخشید.

روح

ارتعاش معنوی بالای سنگ آمیتیست آن را به سنگی بسیار قدرتمند تبدیل می‌کند که می‌تواند به آگاهی معنوی و بیداری روح کمک کند. آمیتیست می‌تواند شما را در یافتن فرشتگان و راهنمایان روح خود راهنمایی کند. این ماده که به عنوان یک آرام‌بخش طبیعی شناخته می‌شود، می‌تواند انرژی‌های منفی از محیط اطراف فرد را مسدود کند. همچنین هوشیاری و مدیتیشن را افزایش می‌دهد.

به عنوان یک سنگ معنوی، عشق الهی را ترویج می‌کند و در عین حال به ایثار و خرد معنوی تشویق می‌کند. همچنین می‌تواند به باز کردن شهود فرد کمک کند و ممکن است به کشف موهبت‌های روانی کمک کند. این می‌تواند چاکرای چشم سوم را که مرکز آینده نگری و شهود است تحریک کند. در طول خواب، رویاهای شهودی می‌آورد که ممکن است به تجربیات خارج از رویا کمک کند. به طور کلی، آمیتیست می‌تواند بین جنبه‌های عاطفی، ذهنی و فیزیکی بدن تعادل ایجاد کند. به غیر از چاکرای چشم سوم، می‌تواند چاکرای گلو و تاج را نیز تحریک کند. بنابراین با وارد کردن سنگ آمیتیست در اکسسوری زنانه خود می‌توانید روحتان را آرام کنید.

مضرات سنگ آمیتیست

گفته می‌شود که سنگ‌های آمیتیست طبیعی گاهی اوقات اثرات بدی دارند، اما مضرات سنگ آمیتیست چندان رایج نیست. برخی از این اثرات شامل آکنه، سرگیجه، حالت تهوع، درد سینه و نفخ شکم می‌باشد. اگرچه نادر است، اما چند اثر شدید آمیتیست مانند میگرن، درد در شکم و واکنش‌های پوستی مانند لکه‌های ناهموار پوست یا بثورات خفیف ممکن است رخ دهد.

انواع سنگ آمیتیست

سنگ آمیتیست در انواع مختلفی موجود است که هر کدام دارای رنگ بنفش منحصر به فرد تا رنگ‌های بنفش مایل به قرمز است. انواع سنگ آمیتیست شامل نوع اسطوخودوس که رنگ روشن تری دارد و همچنین آمیتیست کانادایی است. دومی شامل یک لایه قرمز درست در زیر سطح آن است که رنگ را زنده تر می‌کند. انواع دیگر آمیتیست شامل آمترین، کوارتز کاکتوس و آمیتیست وراکروز است. سنگ‌های آمیتیست، چه آمیتیست مصنوعی و چه طبیعی، فوق العاده زیبا هستند. رنگ زرق و برق دار سنگ آمیتیست بنفش می‌تواند هر ظاهری را تکمیل کند و تقریبا با هر فلزی قابل ست شدن است. علاوه بر این گونه‌ها، آمیتیست در رنگ‌های آبی، شورون و صورتی و سنگ آمیتیست سبز نیز وجود دارد.

محصولات زیبایی سنگ آمیتیست

صنعت زیبایی کریستال‌های طبیعی را در محصولات خود گنجانده است تا حسی ارگانیک به شما بدهد. غلتک‌های کریستال آمیتیست یکی از برترین محصولات زیبایی و مراقبت از پوست هستند و کسانی که از استفاده از مواد شیمیایی در محصولات خود اجتناب می‌کنند آن را ترجیح می‌دهند. انرژی شفابخش آمیتیست می‌تواند به تسکین، آرامش، جوانسازی و شادابی پوست کمک کند.

غلتک‌های کریستالی آمیتیست، برای ماساژ صورت نیز عالی هستند که تأثیر فوری بر بافت‌های صورت، بهبود جریان لنفاوی و کاهش پف‌کردگی دارند. سنگ آمیتیست در سایه چشم، رژ لب، روغن صورت و سرم‌ها در برندهای معروف به عنوان یک ماده وجود دارد. هنگامی که از نظر ایمنی پردازش شود، استفاده از کریستال‌ها برای پوست مفید و با طراوت است.
افزودن آمیتیست به این محصولات باعث می‌شود که آنها از مواد مصنوعی آزاد و استفاده از آنها مفید باشد. بسیاری از کاربران همچنین ادعا می‌کنند که با استفاده از محصولات زیبایی آمیتیست نسبت به محصولاتی که ترکیبات مصنوعی دارند، احساس بهتری دارند. سنگ آمیتیست سفید یکی از پرطرفدارترین نمونه‌های این سنگ است.

پیشنهاد ما به شما  ایده خرید کادوی خونه نویی

ظروف آمیتیست

ظروف آمیتیست کریستالی به عنوان یک قطعه کوچک از یک ژئود عظیم آمیتیست تعریف می‌شود. لایه عقیق خاکستری ژئود آمیتیست پایه ظروف است و در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند. در فنگ شویی برای احیای مجدد روابط و جلوگیری از زنا استفاده می‌شود. این شکل از بشقاب‌های کریستالی می‌تواند به عنوان وسایل تزئینی یا زینتی استفاده شود و به تعادل انرژی در اطراف اتاق نیز کمک می‌کند. از ظروف آمیتیست نیز برای تمیز کردن آلودگی ناشی از انرژی استفاده می‌شود.

تشخیص سنگ آمیتیست اصل

از آنجایی که سنگ آمیتیست یک سنگ قیمتی محبوب است، آمیتیست مصنوعی بسیار رایج شده است. در واقع، دنیای سنگ‌های قیمتی مملو از کریستال‌های آمیتیست ساخته شده در آزمایشگاه است. خوشبختانه راه‌های زیادی برای تشخیص آمیتیست طبیعی و تولید شده در آزمایشگاه وجود دارد. بنابراین هنگام خرید زیورآلات مردانه یا زنانه با سنگ آمیتیست می‌توانید این راه‌ها را امتحان کنید. در صورت آشنایی با مشخصات سنگ آمیتیست نیز می‌توانید نوع اصلی آن را بشناسید.

انگشتر با سنگ بنفش رنگ

اولین روش؛ رنگ آمیزی

آمیتیست طبیعی به جای یک رنگ، رنگ‌های متفاوتی خواهد داشت. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که آمیتیست واقعی انواع مختلفی دارد و این به شدت بر توزیع رنگ هنگام نگاه کردن به سنگ تاثیر می‌گذارد. قانون طلایی تشخیص سنگ آمیتیست اصل این است که آمیتیست را در مقابل نور نگه دارید. آمیتیست واقعی به شما این امکان را می‌دهد که سایه‌های مختلف رنگ آمیزی درخشان و مات را در زیر سطح آن مشاهده کنید.

دومین روش؛ شفافیت

جواهرات در محیط‌های با فشار شدید و دمای بالا تشکیل می‌شوند. این شرایط بر شفافیت کریستال‌ها تأثیر می‌گذارد و همچنین حباب‌هایی را درست در زیر سطح سنگ ایجاد می‌کند و همچنین دما و فشار بالا منجر به تغییر رنگ آن می‌شود. در حالی که این حالت برای بسیاری از سنگ‌های قیمتی صادق است، اما آمیتیست استثنا است. از آنجایی که آمیتیست، کوارتز بنفش است به‌جای حباب، نخ‌هایی را در زیر سطح آن می‌بینید. به منظور بررسی اینکه آیا آمیتیست واقعی است یا خیر، از یک ذره بین برای بررسی آنچه در زیر سطح سنگ نهفته است استفاده کنید. اگر کوارتز نباشد، احتمالا حباب‌ها را می‌بینید که این یعنی سنگ آمیتیست اصل نیست.

سخن پایانی

سنگ آمیتیست یک سنگ قیمتی خوب و بادوام برای همه منظورها، از جواهرات گرفته تا اشیای حکاکی شده، می‌باشد. آمتیست کوارتز کریستالی در رنگ‌های مختلف از بنفش کم‌رنگ تا بنفش متمایل به قرمز است و با سختی نسبتا بالای آن یک جواهر زیبا برای همه اهداف است. شما می‌توانید در فروشگاه اکسسوری نوا استایل انواع زیورالات ساخته شده با این سنگ زیبا را پیدا کنید.

منبع

mycrystals.com

سوالات متداول

رنگبندی سنگ آمیتیست به چه شکل هست؟

این سنگ در سایه به رنگ های ارغوانی روشن تا بنفش تیره مشاهده شده است، همچنین جالب است بدانید که دارای پدیده دورنگی ضعیفی می باشد و اغلب به صورت بنفش و قرمز مایل به ارغوانی خود نمایی میکند.

خواص درمانی سنگ آمیتیست چیست؟

خاصیت این سنگ عمدتاً به خاطر این است كه می تواند هرنوع احساس منفی را از وجود شخص بیرون بكشد و ضمیر او را پاك و شفاف كند.  در مورد كودكان می تواند اضطراب و آشفتگی ناشی از بلوغ، یا هرنوع غم و افسردگی مربوط به شكست تحصیلی، یا شنیدن اخبار ناخوشایند مثل طلاق یا مرگ، و غیره را در آنها از بین ببرد. یکی دیگر از خواص سنگ آميتيست در این گونه موارد تمام احساسات منفی را به طرف خود جذب میكند و به كودك آرامش می بخشد.

طریقه نگهداری و شارژ سنگ آمیتیست به چه شکل هست؟

برای شارژ انرژی سنگ آمیتیست کافیست یکبار در ماه آن را به مدت 24 ساعت در یک ظرف آب قرار داده و سپس بین 2 تا 3 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید تا سنگ کاملا شارژ شود و بتوانید از خواص درمانی آن استفاده کنید.

امتیاز شما به این مقاله
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *